Blog

Eve Güneş Paneli Sistemi Kurmak İçin Ne Gereklidir?

Eve Güneş Paneli Sistemi Kurmak İçin Ne Gereklidir?

Güneş paneli güneşten aldığı enerji ile elektrik üreten bir sistemdir. Güneş panelleri sayesinde işletmeler kadar evler de güneş enerjisinden yararlanılabilir. Eve güneş paneli kurabilmek için gerekli izinlerin alınması, ideal panel sayısı ve maliyetin hesaplaması gibi bazı önemli noktalar vardır. Daha yeşil bir dünya inşa etmek için Rhofa Energy olarak, evlerinizde de güneş enerjisinden yararlanmanıza yardımcı oluyoruz. Güneş panelleri sayesinde farklılaşan ihtiyaçlara yönelik yenilikçi çözümler üretiyoruz.

Güneş Panelleri Evlerde Nasıl Çalışır?

Güneş paneli sistemi hem düşük maliyetli hem de çevre dostu bir oluşumdur. Güneş panelleri çevreye sağladığı faydalar sebebi ile günümüzde evlerde kullanımında da çok fazla dikkat çekiyor. Güneş enerjisi geçmişte yalnız ısınma ihtiyacını karşılarken günümüzde tüm elektrik ihtiyacını karşılayabiliyor.

Güneş panelleri çeşitlerinin güneşten aldığı ışınlarla, hücrelerindeki elektronlar sallanmaya başlar. Bu yöntemle oluşan elektrik akışı invertöre iletilir. İnvertörden kullanmak istediğiniz elektrikli eşyalara ulaşır. Güneş paneli kurulumunda konut tipi güneş panellerine ihtiyacınız var. Ev tipi 10 kwH altı güneş paneli için Güneş Enerjisi Sistemi (GES) evraklarınızı doldurmak üzere bağlı bulunduğunuz elektrik idaresine başvuru yapmanız gerekir.

Eve Güneş Paneli Kurulumunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Eve güneş paneli sistemi kurulumu için bağlı olduğunuz elektrik idaresine gerekli başvuruları yapmanız ve kurulum detayları planlandırmanız gerekir. Buna göre;        

  • Ev için güneş paneli kurulumunda ilk etapta evinizin güneşe karşı konumunun belirlenmesi gerekir. Genellikle bahçe içi müstakil evler güneş paneli kurulumu için uygun olsa da bir apartman dairesi de güneş enerjisi kullanımı için uygun koşulları sağlayabilir.
  • Evinizin konumunun güneş ışınlarının geliş açısına uygun konumda olup olmadığı değerlendirilmelidir. Güneş panelleri güney ya da güney batı yönünde konumlandırılır. Güneş panellerin doğru noktalara yerleştirilmesi için gerekli planlamalar yapılmalıdır.
  • Evinizin ihtiyacı olan panel sayısına doğru karar verilmesi gerekir. Evler için en ideal güneş paneli sayısı ortalama 25-26 adettir.
  • Güneş panelleri ilk etapta maliyet açısından yüksek görünse de sürekli artan elektrik kullanım ücreti, ekolojik koşullar değerlendirildiğinde 7 ila 10 yıl arasında kendini amorti edebilir.

Siz de güneş enerji paneli ihtiyaçlarınızda Herkes için temiz enerji, Rhofa Energy ile tanışabilirsiniz.

Open chat
Fiyat Teklifi
Rhofa Energy
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?