Blog

Taşınabilir Güneş Enerji Sistemleri Nelerdir?

Taşınabilir Güneş Enerji Sistemleri Nelerdir?

Güneş enerjisi sistemleri güneşten aldığı ışınları elektriğe dönüştürür. Yeni teknolojilerin kullanılması ile tasarlanan taşınabilir güneş enerjisi sitemleri, diğer sistemlerden daha verimli ve daha uygun maliyetli hale geldi. Taşınabilir güneş panellerini evinizde ya da gittiğiniz her hangi bir yerde elektrik üretmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeni teknolojilerden yararlanarak taşınabilir güneş enerji sistemlerini hayata geçiren Rhofa Energy, dilediğiniz her yerde güneş enerjisinden yararlanmanıza yardımcı oluyor. Taşınabilir güneş enerji sistemleri ile her an ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler üretiyoruz.

Taşınabilir Güneş Paneli Nedir?

Güneş paneli sistemleri güneşten aldığı ışınları direkt olarak elektriğe dönüştürebilen hücrelerin bir araya getirildiği özel bir sistemdir. Kalıcı olarak montaj gerektiren büyük ya da ağır güneş panellerinin kurulumu belli bir süreç gerektiren işlemlerden oluşur. Ancak, taşınabilir sistemler ile panellerin taşınması ve kullanımı oldukça kolay hale getirilmiştir. Tanışabilir güneş panellerinin bazı özellikleri şunlardır;

  • Taşınabilir güneş panelleri konut ve ticari işletmelerde kullanılan panellerden daha küçük boyutlardadır.
  • 45 watt güce sahip olan küçük bir taşınabilir güneş paneli şarj cihazı ile telefonunuz ya da elektronik cihazınızın pillerini şarj edebilirsiniz.
  • 120 watt güce sahip taşınabilir güneş enerji sistemi ile mini bir buzdolabına güç verebilirsiniz.
  • Daha çok enerjiye ihtiyacı olan cihazlara güç verebilmek için 320 watt güce sahip bir panele ihtiyacınız olacaktır.

Taşınabilir Güneş Paneli Nasıl Çalışır?

Bir güneş panelinin yüzeyine baktığınızda bu panellerin küçük hücrelere bölünmüş olduğunu görebilirsiniz. Her hücre, iki adet ince silikon katmandan tasarlanmıştır. Güneş ışınlarının panele çarpması ile birlikte iki silikon tabaka arasında elektrik alanı oluşur.

Bu elektrik alanı bara adı verilen ince metalik şeritler aracılığı ile toplanır ve aküye depolama yapılır. Yapılan depolamalar cihaza güç vermek için kullanılır. Kullanılan sistemin nasıl tasarlandığına bağlı olarak yerel enerji şebekesine gönderilir.

Yapı bakımından konut ya da ticari işletmelerin kullanımı için dizayn edilen panellerden daha küçük olan taşınabilir güneş panelleri, katlanabilir bir tasarıma sahiptir. Taşınabilir güneş panelleri de diğer güneş panellerine benzer şekilde enerji üretimi ve depolama için birden fazla ek cihaza ihtiyaç duyabilir.

 

Siz de güneş enerji paneli ihtiyaçlarınızda Herkes için temiz enerji, Rhofa Energy ile tanışabilirsiniz.

Open chat
Fiyat Teklifi
Rhofa Energy
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?